our services two | Treks Mühendislik | Makine İmalatı, Fırın İmalatı

Hurda Presleme Makinesi

6 Mart 2018

Ekstrüzyon pres hattında ortaya çıkan profil atıkları büyük yer işgal etmektedir. Bunu önlemek ve taşıma kolaylığı sağlamak amacıyla hurda profilleri sıkıştırmak için kullanılır.

Read More

Kalıp Çıkartma Presi

6 Mart 2018

Baskı sonunda kalıbın alüminyumdan temizlenebilmesi için öncelikle mühresinden çıkartmak gerekmektedir. Alüminyum mühre ile kalıp arasında yapıştığından bu ikiliyi hidrolik güç kullanmadan ayırmak mümkün değildir. Baskı soununda bu presin kullanılması gerekmektedir. Treks Mühendislik kalıp çapına göre gerekli güç ve dayanım hesaplarını yapıp imal ederek müşterilerinin bu sorununu çözmektedir.

Read More

Sıcak Kesme Presi

6 Mart 2018

Ön dolum mühreli kalıplarda baskı sonrasında artık olarak yapışmış olan alüminyum takozu sıyırmak için kullanılır. Bu alüminyumun kostikte çözünmesi fire oranını artırmaktadır. Bu makina sayesinde alüminyum takozun kalıplardan ayrılması sağlanıp kostik ve alüminyum sarfiyatı azaltılmaktadır.

Read More

Tenifer Ocağı

6 Mart 2018

Firmamız, HEF Durferrit firmasının Kazakistan, Özbekistan, Azerbaycan, Arvanutluk, Cazayir, Kuveyt, Arabistan da temsilciğini yürütmektedir. Firmamız tuz satışının yanında teknik desteği de sağlamakdatır. Hef Durferrit firmasının icat ettiği pantenli prosesi TENİFER ile kalıplarınız daha daha uzun süreler dayanım gösterecek, daha parlak yüzeyler elde etmenize yardımcı olacaktir. Ham malzeme yüksek basınçta kalıp profili içerisinden ekstrüde edilmektedir. Alüminyum

Read More