our services | Treks Mühendislik | Makine İmalatı, Fırın İmalatı

Homojenizasyon Fırını

8 Ekim 2019

Metalin mekanik özelliklerini geliştirmek amacıyla kullanılan ısıl işlem fırınlarıdır. İstenilen kapasite, yakıt tipine uygun olarak tasarlanıp imal edilir.

Read More

Ergitme ve Tutma Fırınları

8 Ekim 2019

Külçe, biyet, levha ve basınçlı döküm yapan tesislerde kullanılan sıvı metal hammaddeyi sağlayan fırınlardır. Hurda tipine, kapasiteye ve yakıt tipine uygun olarak düşük enerji sarfiyatı ve minimum metal kaybı ilkelerine göre tasarlanıp imal edilir.

Read More

Kurutma Fırını

5 Mart 2018

Yüzey hazırlama sonrası veya eloksal prosesi sonunda profillerdeki nemi ve ıslaklığı ortadan kaldırılmasıgerekmektedir. Kalitesel problemler yaşamamak için bu çok önemlidir. Kurutma fırınları kabin, ısıtma grubu, hava sirkülasyon olarak 3 ana gruptan imal edilir. Treks Mühendislik müşterilerin ihtiyaçlarını ve kapasitelerini dikkate alarak gerekli hesaplamalar ile özel olarak dizayn edip, imal etmektedir.

Read More

Konveyör Hattı ve Puller

5 Mart 2018

Ekstrüzyon preslerinizin teknik kapasiteleri, proses gereklilikleri ve işletme sahası dikkate alınarak hatlarınız dizayn edilerek imalatları gerçekleştirilir. Single ve double puller uygulamaları hassas çekiş ve hız kontrolü sağlayacak mekanik ve elektronik kabiliyetlere sahiptir.

Read More

Yaşlandırma Fırını

5 Mart 2018

Üstün proses kontrolü, dengeli hava akış dağılımı ve ekonomik enerji sarfiyatı sağlayacak şekilde dizayn edilerek yüksek işçilik kalitesi ile üretimi gerçekleştirilen yaşlandırma fırınlarımız sıcak ve soğuk arabalı olarak hizmetinize sunulmaktadır.

Read More

Akıllı Kalıp Ocağı

5 Mart 2018

Akıllı kalıp ocağı sahip olduğu özel yazılımı sayesinde kalıbın hızlı ve aşırı ısınmasını engelleyerek kalıp ömrünün uzamasını sağlar. Kalıbın tüm kesintinde eşit proses sıcaklığı sağlanır. Eşit kesit sıcaklığı sebebiyle çok figürlü kalıplarda boy farkı ortadan kalkar. Geleneksel tip ocaklara bilindiği gibi en sık rastlanan sorun oksidasyondur. Ocağımızın çalışma ilkesi ve fiziksel yapısı itibariyle bu olmusuzluğu

Read More

Akıllı Biyet Isıtma Fırınları

5 Mart 2018

Pres üretim hızına adapte edilerek dizayn edilen biyet ısıtma fırınlarımız, Treks mühendislik tarafından geliştirilen yatak dizaynı, M3/ton un altında garanti ettiğimiz gaz sarfiyatı ve üstün işçilik kalitesi ile hizmetinizdedir.

Read More

Toz Boya Sistemleri

5 Mart 2018

Pişirme ve Kurutma Fırınlarında pişirme işlemi görecek iş parçasının fırın konveyörüne asılarak pişirilmesi prensibine dayanır. Bu tür fırınlarda iş parçası konveyöre asıldıktan sonra parçanın kalınlığına ve m2 alanına göre belli bir hızla giderken pişirilmesi veya kurutulması sağlanmaktadır. Treks Mühendislik istediğiniz teknoloji ve kapasiteler dahilinde pişirme ve kurutma fırınlarını uzman mühendislik kadrosu ile özel olarak dizayn

Read More

Eloksal Tesisi

5 Mart 2018

Treks Mühendislik istediğiniz teknoloji ve kapasiteler dahilinde tüm alümiyum ürün sınıfları için eloksal kaplama tesisleri projelendirerek kurulumlarını gerçekleştirmedektir. Kuruluşundan bugüne kadar 400.00 amper kapasitenin üzerinde tesisin kurulumunu gerçekleştirerek devereye almıştır.

Read More